پارچه ی دیپلمات چیست؟

پارچه های فاستونی دیپلمات یا راه راه به نوعی از پارچه های فاستونی گفته می شود که دارای خطوط عمودی و موازی در بافت خود هستند.
این خطوط اغلب ظریفند و فاصله ی آنها از هم نوع پارچه ی دیپلمات را مشخص می کند، دیپلمات نیم سانتی تا یک سانتی، انواع ریز و درشت پارچه های فاستونی دیپلمات اند.
پارچه های فاستونی دیپلمات در اصطلاح رایج بازار، پارچه ی دیپلمات نامیده می شوند.

شاید به جرات بتوان گفت پارچه های دیپلمات هیچگاه از دور مد خارج نشده اند و همواره مورد علاقه بوده اند، هم در کت و شلوارهای زنانه خوش درخشیده اند هم در ستهای مردانه. در انواع دوخت زیبا جلوه می کنند و به عنوان پارچه ی مکمل هم می توانند در ستهای کت و شلوار یا کت و دامن یا شلوار و دامن تک ظاهر شوند.

تنوع کالیته های دیپلمات ما آنقدر هست که پاسخگوی سلیقه ی مشکل پسند شما باشد.

خصوصیات منحصر به فرد پارچه های  دیپلمات

پارچه های  دیپلمات به دلیل داشتن خطوط عمودی ظریف و باریک اندام شما را کشیده تر و قدتان را بلندتر جلوه می دهند.
پارچه های دیپلمات نیم سانتی یا پارچه های دیپلماتی که خاصیت کشسان دارند بیشتر مورد علاقه ی بانوان هستند و شاید به همین دلیل بتوان آنها را در دسته ی پارچه های دیپلمات زنانه قرار داد.
کت و شلوارهای مردانه که بیشتر با شلوارهای راسته و کمربند استفاده می شوند اغلب از پارچه های پشم ترویرا و ترویرا ویسکوز دوخته می شوند و طرفدار بیشتری در بین آقایان دارند و می توان آن ها را پارچه های دیپلمات مردانه دانست.

گرچه استفاده از پارچه های دیپلمات به شکل شلوار یا دامن تک با بلوز ساده یا به شکل کت با شلوار یا دامن ساده خالی از لطف نیست خصوصا وقتی مطمئن باشید پارچه ی فاستونی با کیفیت را با قیمت تضمین شده از پخش کننده ی دست اول آن خریداری کرده اید.
درکل بسته به سلیقه و علاقه ی شما تمامی پارچه های دیپلمات هم زنانه اند و هم مردانه.

پس از یافتن طرح و رنگ پارچه ی دیپلمات مورد نیاز و علاقه ی شما نوبت ماست که به عنوان فروشگاه اینترنتی تخصصی عرضه ی پارچه ی فاستونی در ایران ، ضمانت اصالت ، کیفیت و قیمت خرید شما را به عهده بگیریم .
ما به عنوان سفارش دهنده و پخش کننده ی دست اول محصولات کارخانجات مطهری ، جامعه و کوکما با پایین ترین قیمت ممکن این محصولات را به شما عرضه می کنیم و ضمانت اصالت و کیفیت محصولات را به عهده می گیریم.

 یکی از بزرگترین نقاط قوت پارچه های  دیپلمات ثابت بودن طرح و رنگ آنها به دلیل تکمیل خوب و با کیفیت این پارچه ها به هنگام تولید است.
مزیت منحصر به فرد دیگر پارچه های دیپلمات جلوه ی بصری بالای رنگهای این پارچه های فاستونی ست.
استفاده از الیاف مرغوب و رنگهای زنده و متنوع در تار و پود و طرح پارچه توسط تولیدکننده باعث می شود این پارچه های فاستونی تلالو زیبایی بیابند.

تولیدکنندگان پارچه ی دیپلمات :

تولید کنندگان فاستونی مطرح ، خوشنام و خوش فکری در صنعت نساجی کشور ما حضور دارند که بهتر است آنها را بشناسید تا هنگام خرید پارچه ی فاستونی دیپلمات با دیدن برند آنها بر روی پارچه ، با اطمینان از کیفیت محصول تولید آنها به راحتی خرید کنید.

پارچه دیپلمات مطهری یا جامعه؟

شرکت های مطهری و جامعه از تولید کنندگان قدیمی و خوشنام فاستونی خصوصا فاستونی های پشم ترویرا در ایران هستند و نام آنها در صنعت نساجی ، آشنای اهل فن است.
این دو شرکت با استفاده از فن آوری های روز دنیا در کنار تخصص و همت بالای پرسنل خود نام فاستونی ایرانی را اعتلای جهانی بخشیده اند.

پارچه های فاستونی اول بار در شهر بوستون آمریکا تولید شدند و در ایران به فاستونی مشهور شدند. از زمان تولید، جزء پارچه های لطیف و در عین حال بادوام و خوش دوخت بازار بودند و از طرف طبقه ی مرفه جامعه مورد توجه قرار گرفتند.
داشتن لطافت و کیفیت در کنار هم باعث شده تا در تمام دنیا از این پارچه ها برای تولید و دوخت کت و شلوار مردانه استفاده کنند. گرچه امروزه بانوان نیز غیر از دوخت کت و شلوار و کت و دامن برای مانتوهای پراستفاده در محل کار نیز به پارچه های فاستونی روی آورده اند.
شرکت کوکما دیگر شرکت تولیدکننده ی نامدار کشورمان با انتخاب طرح و رنگهای به روز و زیبا از طرحهای پرطرفدار دنيای فاستونی از دیگر تولیدکنندگان خوش فکر ایرانی ست که محصولات آن رقیب جدی فاستونی های ترک در بازار است.

نکاتی که برای خرید پارچه ی دیپلمات باید بدانید:

1-     توجه به مواد تشکیل دهنده ی پارچه ی فاستونی دیپلمات : بسته به نیاز و مورد مصرف و علاقه ی شما ، ترکیبهای پشم ترویرا ، ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز . 

2-     وزن یا گرماژ پارچه ی فاستونی دیپلمات : پارچه های دیپلمات با گرماژ بالا مناسب فصول سرد سال و گرماژ پایین مناسب فصول گرم سال است .
می توانید وزن پارچه ی انتخابی خود را در جدول مشخصات کامل محصولات ما ببینید .
پارچه های با وزن حدود 300 گرم چهارفصل هستند .
پارچه های فاستونی با وزن 250 تا 300 گرم تابستانه هستند و گرماژ 330 تا 430 مناسب پاییز و زمستانند.

3-     نمره نخ : نمره ی نخ تعیین کننده ی زیردست و گرماژ پارچه است .
نخهای با شماره ی بالا مانند 60 ، 70 و 90 پارچه های ظریف مناسب لباس های رسمی یا فصول گرم سال به وجود می آورند و نخهای شماره پایین مانند نخ 40 فاستونی های ضخیم مناسب فصول سرد تولید می کنند.

4-     شرکت تولید کننده ی پارچه های فاستونی دیپلمات : کارخانجات مطهری، جامعه و کوکما از بهترین و باسابقه ترین تولید کنندگان پارچه ی  دیپلمات در ایران هستند.
تولیدات این کارخانه ها در رقابت با رقبای خارجی بسیار موفق عمل کرده اند.

5-     ایستایی خوب پارچه ی دیپلمات هنگام دوخت : ایستایی  خوب پارچه هنگام دوخت بسیار مهم است خصوصا پارچه ای که برای دوخت کت، شلوار و دامن استفاده می شود. پارچه های فاستونی دیپلمات در عین لطافت از ایست خوبی برخوردارند که از مهم ترین نقاط قوت این پا چه هاست ، به گالری عکس ما سر بزنید و دوخته شده ی این پارچه ها را ببینید .

6-     نرمی و لطافت : این خصیصه در اثر فنیش خوب پارچه های فاستونی حاصل می شود.
مراحل تکمیل پارچه های فاستونی دیپلمات متنوع و زیاد هستند و همین وسواس تولید کننده در طی این مراحل باعث شده پارچه های دیپلمات پارچه هایی لطیف و در عین حال بادوام و خوش دوخت باشند که در طرحهای دیپلمات اهمیت بیشتری می یابند چرا که طرح پارچه به شکل زیباتری در دوخت جلوه می کند.

7-     ثبات رنگ پارچه های دیپلمات : الیاف فاستونی قبل از بافت رنگ می شوند و در مراحل مختلف تکمیل پس از بافت ، به ثبات رنگ بالایی می رسند که مزیت بسیار مهمی برای شماست  .
اگر رنگ پارچه ثبات کافی نداشته باشد، طرح پارچه جلوه ی خود را از دست خواهد داد.

8-     مقاومت پارچه در برابر سایش و تول نشدن : تول نشدن پارچه ، خصوصا برای پارچه ی شلوار که هنگام نشستن و برخاستن زودتر فرسوده می شود بسیار مهم است و نقطه ی قوت مهم دیگر پارچه های  دیپلمات ست .
شاید خانمها بیشتر با شلوارهایی برخورد کرده اند که تنها پس از چند بار استفاده در اثر سایش تول شده اند و جلوه ی خود را از دست داده اند و بیشتر به اهمیت این نکته واقفند.

9-     اتوپذیری بالا و نگهداری اتو پارچه های دیپلمات : همه ی ترکیبات پارچه های فاستونی از این مهم بهره مندند .
خصوصا پارچه های فاستونی  پشم ترویرا به دلیل خاصیت طبیعی الیاف پشم مرغوب به کار رفته در آنها تنها با آویزان ماندن چروک خود را از دست می دهند و به اصطلاح برگشت پذیری عالی از چروک دارند.

انواع پارچه ی دیپلمات :

1-     فاستونی 45/55 پشم ترویرا : این فاستونی مرغوب ترین ترکیب پارچه فاستونی ست ، اگر به دنبال تهیه ی کت و شلوار یا کت و دامن مجلسی هستید این پارچه را به شما پیشنهاد می دهیم یا اگر می خواهید لباسی چهار فصل داشته باشید.
خاصیت هم دمایی طبیعی الیاف پشم باعث می شود لباسی تابستان خنک و زمستان گرم داشته باشید ، کافی ست در فصول سرد سال یک ژیله یا جلیقه به مجموعه ی پوشش خود اضافه کنید.

2-      35/65 ترویرا ویسکوز : این ترکیب از الیاف پشم مصنوعی ویسکوز تهیه شده و به همین دلیل در مقابل سایش مقاوم تر از فاستونیهای پشم ترویرا ست .
اتوپذیری بسیار خوبی دارد و به همین علت گزینه ی مناسبی برای پارچه ی شلواری ست .

3-     فاستونی 35/65 پلی استر ویسکوز : این ترکیب به اصطلاح شبه فاستونی نیز اتوپذیری بالا و مقاومت مناسب دارد و نقطه ی قوت آن قیمت مناسب است .

سرعت بالای ارائه ی خدمات :

تهران تا 4 ساعت پس از ثبت سفارش و شهرستانها بین یک تا سه روز کاری ، بسته به مسیر و انتخاب روش ارسال از طرف شما ، سفارش شما را با بسته بندی زیبا درب منزل یا محل کار به دستتان می رسانیم .

همچنین امکان ارسال نمونه پارچه را هم برای شما فراهم کرده ایم ، پس اگر مغازه دار یا تولیدکننده هستید یا فقط مایلید طرح پارچه ای را از نزدیک ببینید ، کافیست با ما تماس بگیرید یا به پیج اینستای ما دایرکت بزنید .

اما نکته ی آخر برای داشتن یک خرید خوب و آگاهانه پارچه دیپلمات، آشنایی با تولیدکننده ی محصول مورد نظر شماست، اگر به کیفیت کار تولید کننده آگاه باشید با اطمینان خرید خواهید کرد و بین اجناس و اقوال مختلف فروشندگان سردرگم نخواهید شد، به نظر شما چنین خریدی بیشترین سود مادی و معنوی را نصیب شما نخواهد کرد؟

پارچه ی دیپلمات چیست؟

پارچه های فاستونی دیپلمات یا راه راه به نوعی از پارچه های فاستونی گفته می شود که دارای خطوط عمودی و موازی در بافت خود هستند.
این خطوط اغلب ظریفند و فاصله ی آنها از هم نوع پارچه ی دیپلمات را مشخص می کند، دیپلمات نیم سانتی تا یک سانتی، انواع ریز و درشت پارچه های فاستونی دیپلمات اند.
پارچه های فاستونی دیپلمات در اصطلاح رایج با...

بیشتر

کمتر

دیپلمات 

 • کالیته 603.98 سفارش اختصاصی بازاربزازی به شرکت مطهری با ترکیب 45% پشم و 55%ترویرا در طرح دیپلمات است . رنگ شماره 21 رنگ مشکی این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی ست . طرحها ی دیپلمات را هم می توانید یه صورت ست کت و شلوار و هم به صورت کت تک یا شلوار تک با لباسهای خود ست کنید .

  2,990,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته 603.98 سفارش اختصاصی بازاربزازی به شرکت مطهری با ترکیب 45% پشم و 55% ترویرا در طرح دیپلمات است . رنگ شماره 22 رنگ طوسی روشن این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی ست . طرحها ی دیپلمات را هم می توانید یه صورت ست کت و شلوار و هم به صورت کت تک یا شلوار تک با لباسهای خود ست کنید .

  2,990,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته 603.98 سفارش اختصاصی بازاربزازی به شرکت مطهری با ترکیب 45% پشم و 55% ترویرا در طرح دیپلمات است . رنگ شماره 23 رنگ خاکستری این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی ست . طرحها ی دیپلمات را هم می توانید یه صورت ست کت و شلوار و هم به صورت کت تک یا شلوار تک با لباسهای خود ست کنید .

  2,990,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته 603.98 سفارش اختصاصی بازاربزازی به شرکت مطهری با ترکیب 45% پشم و 55% ترویرا در طرح دیپلمات است . رنگ شماره 25 رنگ کرم این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی ست . طرحها ی دیپلمات را هم می توانید یه صورت ست کت و شلوار و هم به صورت کت تک یا شلوار تک با لباسهای خود ست کنید .

  2,990,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته دیپلمات جامعه تحت لیسانس هیلد انگلستان دارای رنگهاى دلنشین و جذاب است که قابلیت شستشو با دست و ماشین لباسشویی را دارد . رنگ شماره ى یک آن رنگ مشکی است که همراه طرح دیپلمات شده تا ترکیبی دلنشین ایجاد کند . برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  2,960,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 •  پارچه ی فاستونی دیپلمات پشم ترویرا تولید انحصاری شرکت مطهری برای بازاربزازی با ترکیب مرغوب پشم ترویرا و بافت خاص شطرنجی ، رقیبی باکیفیت و زیبا برای محصولات خارجی ست . تنوع رنگی بالای این کالیته خصوصا برای تولیدکنندگان و خریدارن عمده از نقاط قوت آن است . رنگ شماره 1 رنگ کرم نسکافه ای این کالیته است .

  2,980,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 •  پارچه ی فاستونی دیپلمات پشم ترویرا تولید انحصاری شرکت مطهری برای بازاربزازی با ترکیب مرغوب پشم ترویرا و بافت خاص شطرنجی ، رقیبی باکیفیت و زیبا برای محصولات خارجی ست . تنوع رنگی بالای این کالیته خصوصا برای تولیدکنندگان و خریدارن عمده از نقاط قوت آن است . رنگ شماره 4 رنگ طوسی روشن این کالیته است .

  2,980,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 •  پارچه ی فاستونی دیپلمات پشم ترویرا تولید انحصاری شرکت مطهری برای بازاربزازی با ترکیب مرغوب پشم ترویرا و بافت خاص شطرنجی ، رقیبی باکیفیت و زیبا برای محصولات خارجی ست . تنوع رنگی بالای این کالیته خصوصا برای تولیدکنندگان و خریدارن عمده از نقاط قوت آن است . رنگ شماره 5 رنگ کرم خاکستری این کالیته است .

  2,980,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 •  پارچه ی فاستونی دیپلمات پشم ترویرا تولید انحصاری شرکت مطهری برای بازاربزازی با ترکیب مرغوب پشم ترویرا و بافت خاص شطرنجی ، رقیبی باکیفیت و زیبا برای محصولات خارجی ست . تنوع رنگی بالای این کالیته خصوصا برای تولیدکنندگان و خریدارن عمده از نقاط قوت آن است . رنگ شماره 9 رنگ ذغالی این کالیته است .

  2,980,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 •  پارچه ی فاستونی دیپلمات پشم ترویرا تولید انحصاری شرکت مطهری برای بازاربزازی با ترکیب مرغوب پشم ترویرا و بافت خاص شطرنجی ، رقیبی باکیفیت و زیبا برای محصولات خارجی ست . تنوع رنگی بالای این کالیته خصوصا برای تولیدکنندگان و خریدارن عمده از نقاط قوت آن است . رنگ شماره 11 رنگ آبی نفتی این کالیته است .

  2,980,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 •  پارچه ی فاستونی دیپلمات پشم ترویرا تولید انحصاری شرکت مطهری برای بازاربزازی با ترکیب مرغوب پشم ترویرا و بافت خاص شطرنجی ، رقیبی باکیفیت و زیبا برای محصولات خارجی ست . تنوع رنگی بالای این کالیته خصوصا برای تولیدکنندگان و خریدارن عمده از نقاط قوت آن است . رنگ شماره 13 رنگ ذغالی این کالیته است .

  2,980,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • طرح پارچه دیپلمات و ترکیب آن پشم ، ترویرا و از محصولات شرکت جامعه است . این کالیته دارای سه رنگ پر کاربرد است. رنگ شماره 6 رنگ طوسی این کالیته است . برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  2,990,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف