زیرشاخه ها

 • سرمه ای

  انواع پارچه فاستونی سرمه ای

  1- فاستونی 45/55 پشم ترویرا : این فاستونی مرغوب ترین ترکیب پارچه فاستونی ست ، اگر به دنبال تهیه ی کت و شلوار یا کت و دامن مجلسی هستید این پارچه را به شما پیشنهاد می دهیم یا اگر می خواهید لباسی چهار فصل داشته باشید ، خاصیت هم دمایی طبیعی الیاف پشم باعث می شود لباسی تابستان خنک و زمستان گرم داشته باشید ، کافی ست در فصول سرد سال یک ژیله یا جلیقه به مجموعه ی پوشش خود اضافه کنید .

   2- 35/65 ترویرا ویسکوز : این ترکیب از الیاف پشم مصنوعی ویسکوز تهیه شده و به همین دلیل در مقابل سایش مقاوم تر از فاستونیهای پشم ترویرا ست . اتوپذیری بسیار خوبی دارد و به همین علت گزینه ی مناسبی برای پارچه ی شلواری ست .

   3- فاستونی 35/65 پلی استر ویسکوز : این ترکیب به اصطلاح شبه فاستونی نیز اتوپذیری بالا و مقاومت مناسب دارد و نقطه ی قوت آن قیمت مناسب است .

  نکاتی برای خرید پارچه فاستونی سرمه ای :

  1- توجه به مواد تشکیل دهنده ی پارچه بسته به نیاز و مورد مصرف و علاقه ی شما ، ترکیبهای پشم ترویرا ، ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز .

  2- وزن یا گرماژ پارچه : پارچه های با گرماژ بالا مناسب فصول سرد سال و گرماژ پایین مناسب فصول گرم سال است . می توانید وزن پارچه ی انتخابی خود را در جدول مشخصات کامل محصولات ما ببینید . پارچه های با وزن حدود 300 گرم چهارفصل هستند . پارچه های فاستونی با وزن 250 تا 300 گرم تابستانه هستند و گرماژ 330 تا 430 مناسب پاییز و زمستانند.

  3- نمره نخ : نمره ی نخ تعیین کننده ی زیردست و گرماژ پارچه است . نخهای با شماره ی بالا مانند 60 ، 70 و 90 پارچه های ظریف مناسب لباس های رسمی یا فصول گرم سال به وجود می آورند و نخهای شماره پایین مانند نخ 40 پارچه های ضخیم مناسب فصول سرد تولید می کنند

  4- شرکت تولید کننده : در ادامه ی مطلب به شرح این مورد خواهیم پرداخت .

  5- ایستایی خوب هنگام دوخت : ایستایی زیبا و خوب پارچه های فاستونی در عین لطافت آنها از نقاط قوت پارچه های فاستونی ست ، به گالری عکس ما سر بزنید و دوخته شده ی این پارچه ها را ببینید .

  6- نرمی و لطافت : این خصیصه در اثر فنیش خوب پارچه های فاستونی حاصل می شود

  7-ثبات رنگ : الیاف فاستونی قبل از بافت رنگ می شوند و در مراحل مختلف تکمیل پس از بافت ، به ثبات رنگ بالایی می رسند که مزیت بسیار مهمی ست .

  8- مقاومت پارچه در برابر سایش و تول نشدن : تول نشدن پارچه ، خصوصا برای پارچه ی شلوار که هنگام نشستن و برخاستن زودتر فرسوده می شود بسیار مهم است و نقطه ی قوت مهم دیگر پارچه های فاستونی ست .

  9-اتوپذیری بالا و نگهداری اتو : همه ی ترکیبات پارچه های فاستونی نام برده در بالا از این مهم بهره مندند .

 • قهوه ای

  پارچه های فاستونی قهوه ای ما در سه ترکیب پشم ترویرا ، ترویرا ویسکوز و پلی استر ویسکوز موجودند .ترکیب پشم ترویرا معروف به 45/55 مرغوب ترین ترکیب پارچه ی فاستونی ست که پیشنهاد می دهیم حتما آن را امتحان کنید .

  طیف قهوه ای پارچه های فاستونی شامل رنگهای شیری ، کرم ، بژ ، عاجی ، قهوه ای روشن ، نسکافه ای ، شکلاتی ، قهوه ای تیره و قهوه ای سوخته است . بسته به علاقه و مورد یا مناسبت استفاده ی شما هر یک از این رنگها می توانند رنگ اصلی لباس شما باشند .

  انواع پارچه فاستونی قهوه ای

   1-   فاستونی 45/55 پشم ترویرا : این فاستونی مرغوب ترین ترکیب پارچه فاستونی ست ، اگر به دنبال تهیه ی کت و شلوار یا کت و دامن مجلسی هستید این پارچه را به شما پیشنهاد می دهیم یا اگر می خواهید لباسی چهار فصل داشته باشید ، خاصیت هم دمایی طبیعی الیاف پشم باعث می شود لباسی تابستان خنک و زمستان گرم داشته باشید ، کافی ست در فصول سرد سال یک ژیله یا جلیقه به مجموعه ی پوشش خود اضافه کنید .

  2-    35/65 ترویرا ویسکوز : این ترکیب از الیاف پشم مصنوعی ویسکوز تهیه شده و به همین دلیل در مقابل سایش مقاوم تر از فاستونیهای پشم ترویرا ست . اتوپذیری بسیار خوبی دارد و به همین علت گزینه ی مناسبی برای پارچه ی شلواری ست .

  3-   فاستونی 35/65 پلی استر ویسکوز : این ترکیب به اصطلاح شبه فاستونی نیز اتوپذیری بالا و مقاومت مناسب دارد و نقطه ی قوت آن قیمت مناسب است .

 • خاکستری

  پارچه های فاستونی خاکستری طی چند سال گذشته بسیار مرسوم و مورد علاقه ی مصرف کنندگان بوده اند و هنوز هم محبوبیت خود را حفظ کرده اند.

  تنوع طیف رنگی خاکستری بین پارچه های فاستونی از طوسی روشن تا خاکستری تیره، بسیار بالا و قابل توجه است. غیر از آنکه بسیاری از این رنگ به عنوان رنگ اصلی لباس استفاده می کنند و محبوب بسیاری از افراد است ، بسیاری نیز آن را به عنوان رنگ مکمل در کنار رنگ اصلی استفاده می کنند چرا که رنگ خاکستری رنگی خنثی ست و شما می توانید از ترکیب آن با رنگهای متنوع بهره ببرید.


  امروزه بسیاری از تولیدکنندگان پارچه های فاستونی ، تنالیته های گرم و سرد طیف خاکستری روشن و تیره را در طرحها و بافت‌های گوناگون تولید کرده اند که تنوعی جذاب و بی نظیر به این رنگ پارچه بخشیده است. ست کردن تن گرم طیف خاکستری با رنگهای گرم و طیف سرد با رنگهای سرد بسیار زیبا و چشم نواز می شود.

  پارچه های فاستونی خاکستری که درصدی رنگ زرد در آنها به کار رفته تنالیته ی گرم و آنهایی که از همراهی رنگ آبی بهره برده اند، تنالیته ی سرد این پارچه ها را به وجود آورده اند.
  حتما ترکیبهای زیبایی از همراهی رنگ خردلی و طوسی یا سرمه ای و طوسی دیده اید، اگر مایلید این بار به خیاط خود چنین ترکیب رنگ پارچه ای برای دوخت تحویل دهید پیشنهاد می کنیم کالیته های 60216 جامعه و 60557 مطهری ما را حتما ببینید، تنوع رنگی بالای این دو کالیته از ارائه های منحصر به فرد بازاربزازی ست و نظیر آن را جای دیگری نخواهید یافت.


  و اگر مایل به دوخت شلوار یا کت و دامن اندامی در طیف خاکستری هستید، کالیته 1020 کوکما را از دست ندهید. طیف متنوع خاکستری این کالیته ی سابله بافت به قدری زیبا و چشم نواز است که حتی تماشای آن هم حالتان را بهتر می کند.

   هنگام خرید پارچه فاستونی خاکستری غیر از انتخاب طرحهای گوناگون از ساده گرفته تا دیپلمات و چهارخانه، با انتخاب نوع بافت پارچه هم با دنیایی جدید از انتخاب روبرو می شوید. بافت‌های فلانل، سوزنی، فیلافیل، گاباردین و جودون هر کدام تلالوئی خاص به پارچه ی خاکستری مورد علاقه ی شما می بخشند. اگر طرفدار پارچه های ساده باشید شاید علاقمند شوید تمام بافت‌های بالا را در کمد خود داشته باشید!

 • روشن

  انتخاب رنگ اصلی (زمینه) لباس اولین انتخاب شماست . اگر رنگ زمینه ی لباس که رنگ های دیگر در کنار آن قرار می گیرند ، رنگی باشد که بتواند با طیف بیشتری از رنگها ترکیب شود، ایجاد جلوه ی بصری دلخواه برای شما راحت تر می شود .

  پارچه های رنگ روشن می توانند به عنوان رنگ اصلی لباس انتخاب شوند ، رنگهای روشن بیشتر از رنگهای تیره جلب توجه می کنند  و شادابی و نشاط بیشتری دارند ، جذب گرمایی پایین تری دارند و به همین علت مناسب فصول گرم سال هستند .

  شاید یکی از نکات مهم برای ما پس از انتخاب لباس رنگ روشن یا پارچه ی رنگ روشن حفظ تمیزی لباس پس از استفاده باشد . پس سعی می کنیم پارچه ای انتخاب کنیم که در مقابل شستشو آسیب پذیر نباشد و زود لک نشود ، پس اینجا جنس پارچه هم اهمیت پیدا می کند .

  ویژگی های پارچه فاستونی روشن خوب

  اولین ویژگی مهم پارچه های فاستونی روشن تنوع بالای طرح و رنگ آنهاست . پارچه های فاستونی روشن تنوع بالایی در دو طیف کرم و آبی دارند . تنوع زیاد طیفهای سرمه ای و قهوه ای پارچه های فاستونی در کنار آنها باعث می شود بتوانید ستهای جذابی درست کنید .

  تنوع بالای طرحهای فاستونی های روشن مزیت دیگر این دسته از پارچه های فاستونی ست . انتخاب کنید : کت چهارخانه با شلوار ساده یا جودون ، یا کت و شلوار دیپلمات یا سوزنی ؟ دست شما کاملا باز است !

  برگردیم به موضوع جنس پارچه ، فاستونی های مختلف چه پشم-ترویرا ، چه ترویرا-ویسکوز یا پلی استر ویسکوز به راحتی قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی هستند و از این لحاظ نیاز به نگرانی خاص یا عقد قرارداد با خشکشویی محل ندارید .

  انواع پارچه فاستونی رنگ روشن 

  ۱- فاستونی ۴۵/۵۵ پشم ترویرا : این فاستونی مرغوب ترین ترکیب پارچه فاستونی ست ، اگر به دنبال تهیه ی کت و شلوار یا کت و دامن مجلسی هستید این پارچه را به شما پیشنهاد می دهیم یا اگر می خواهید لباسی چهار فصل داشته باشید ، خاصیت هم دمایی طبیعی الیاف پشم باعث می شود لباسی تابستان خنک و زمستان گرم داشته باشید ، کافی ست در فصول سرد سال یک ژیله یا جلیقه به مجموعه ی پوشش خود اضافه کنید .

  ۲- ۳۵/۶۵ ترویرا ویسکوز : این ترکیب از الیاف پشم مصنوعی ویسکوز تهیه شده و به همین دلیل در مقابل سایش مقاوم تر از فاستونیهای پشم ترویرا ست . اتوپذیری بسیار خوبی دارد و به همین علت گزینه ی مناسبی برای پارچه ی شلواری ست .

  ۳- فاستونی ۳۵/۶۵ پلی استر ویسکوز : این ترکیب به اصطلاح شبه فاستونی نیز اتوپذیری بالا و مقاومت مناسب دارد و نقطه ی قوت آن قیمت مناسب است .

 • آبی
 • مشکی

  پارچه فاستونی مشکی یک پارچه ی همه کاره است، هم رنگ مورد علاقه ی بسیاری از دامادهای عزیز در مراسم عروسیشان است، هم یکی از رنگهای پرطرفدار لباس‌های رسمی ست و هم مناسب مجالس عزاداری یا ترحیم .

  ویژگی‌های یک پارچه فاستونی مشکی خوب

  مهم ترین ویژگی یک پارچه ی فاستونی مشکی  خوب، رنگ کاملا مشکی و ثبات رنگ آن است.مسلما به پارچه های مشکی با رنگ به اصطلاح بور یا با ته رنگ قرمز برخورد کرده اید. وقتی به دنبال خرید پارچه ی مشکی هستید حتما به این نکته توجه کنید که پارچه رنگ کاملا مشکی و زنده داشته باشد. پارچه با رنگ مشکی ضعیف جلوه ی لباس شما را خواهد گرفت خصوصا اگر کنار کفش مشکی شما قرار گیرد.

  ویژگی مهم دیگری که اشاره کردیم ثبات رنگ پارچه است. رنگ مشکی درمقابل شست و شو آسیب پذیرتر از بقیه ی رنگهاست. اگر الیاف و فینیش پارچه قوی نباشد،. پس از چند بار استفاده و شست و شو یا در معرض نور آفتاب قرار گرفتن، کیفیت رنگ خود را به وضوح از دست خواهد داد.

  پارچه های فاستونی تولید کارخانجات معتبر ایرانی مانند مطهری، جامعه و کوکما به علت فرآیند رنگرزی حرفه ای نخ قبل از بافت پارچه و فینیش خوب پارچه ، دوام و ثبات بالا در برابر شست و شو ، فرسایش و استفاده ی مکرر دارند و کیفیت رنگ خود را پس از بارها استفاده و شست و شو حفظ می نمایند.

  و در نهایت تول نشدن پارچه خصوصا در پارچه ای که برای شلوار انتخاب می کنید بسیار مهم است و این خصیصه ی بسیار مهمی ست که پارچه های فاستونی مرغوب ایرانی از آن بهره برده اند. تکمیل خوب این پارچه ها هنگام تولید باعث می شود حتی پس از بارها استفاده تول نشوند و کیفیت خود را حفظ کنند .

  انواع پارچه فاستونی مشکی

  ۱-فاستونی ۴۵/۵۵ پشم ترویرا : این ترکیب مرغوب ترین ترکیب پارچه فاستونی مشکی است و مناسب لباس‌های رسمی و مجلسی شماست.

  ۲-فاستونی ۳۵/۶۵ ترویرا ویسکوز : این ترکیب با دوام بالا و اتو پذیری بسیار خوب مناسب لباس‌های پرکاربرد مثل لباس فرم کارمندان شرکتها و بانک‌هاست.

  ۳-فاستونی ۶۵/۳۵ پلی استر ویسکوز : این ترکیب با دوام بالا، اتو پذیری عالی و قیمت به صرفه مناسب تولیدکنندگان و سفارش دهندگان انبوه است.

 • کرم
 • سبز

  یک پارچه فاستونی سبز خوب باید ماندگاری رنگ بالا، استحکام کافی و برگشت پذیری عالی از چروک داشته باشد. رنگ سبز آن بهتر است ترکیبی باشد تا ست کردن آن راحت تر شود.

  برگشت پذیری خوب از چروک و اتو پذیری بالا از دیگر ویژگی‌های ضروری پارچه ای است که خصوصا برای شلوار یا محیط کار و تحصیل انتخاب میشود.

  تکمیل خوب پارچه های فاستونی تولید تولید کنندگان برتر ایرانی باعث شده این پارچه های فاستونی به غیر از داشتن رنگ ثابت و ایست خوب به هنگام دوخت ، پس از استفاده تول نشوند و کیفیت خود را حفظ کنند .

  نکاتی برای خرید پارچه فاستونی سبز :

   اگر قصد دوخت لباس رسمی دارید از فاستونی پشم ترویرا استفاده کنید، این ترکیب مرغوب ترین ترکیب پارچه ی فاستونی ست چرا که الیاف پشم طبیعی به کار رفته در آن در عین داشتن خاصیت همدمایی طبیعی در فصول مختلف، برگشت پذیری عالی از اتو و ایست عالی هنگام دوخت دارند.

  در کالیته های 60557 و 605.142 مطهری و 60216 جامعه می توانید نمونه های این نوع پارچه فاستونی سبز رنگ را مشاهده نمایید.

  اما اگر برای مصرف مدام و روزمره به دنبال تهیه ی یک کت فاستونی سبز خوش رنگ برای خودتان یا کارمندان موسسه و شرکت متبوعتان هستید بهتر است از فاستونی های ترویرا ویسکوز استفاده کنید. این فاستونی ها دوام بالایی دارند و مناسب لباس فرم مدارس، شرکت‌ها و موسسات مالی و بانک‌ها هستند (شاید ترکیب کت سبز و شلوار خاکستری را به عنوان لباس فرم دبیرستان در برخی فیلم‌ها دیده باشید).

 • بنفش
 • طرح سوزنی این کالیته دارای بافت زیبایی است که در عین سادگی  جلوه رنگهای  این کالیته را دوچندان می کند . رنگ شماره ۷۰ این مجموعه دارای تم رنگی کرم-قهوه ای است . فاستونی پشم ترویرا ی جامعه قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است . انتخاب رنگ با شما در بین بیش از سی رنگ کالیته ۶۰۲۱۶ جامعه .

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • رنگ سورمه ای این کالیته یکی دیگر از محصولات شرکت مطهری است که دارای ترکیب مرغوب و پرطرفدار ۴۵٪ پشم ۵۵٪ ترویرا ست . کالیته 60557 دارای بیست رنگ در طرح سنجاقی است که طیف رنگهای تیره و روشن را پوشش می دهد . رنگهای زیبا و دلنشین این کالیته سلیقه مشکل پسندان را به خوبی پاسخ می دهد . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است. 

  2,610,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • رنگ کرم روشن این کالیته یکی دیگر از محصولات شرکت مطهری است که دارای ترکیب مرغوب و پرطرفدار ۴۵٪ پشم ۵۵٪ ترویرا ست . کالیته 60557 دارای بیست رنگ با طرح سنجاقی است که طیف رنگهای تیره و روشن را پوشش می دهد . رنگهای زیبا و دلنشین این کالیته سلیقه مشکل پسندان را به خوبی پاسخ می دهد .

  2,610,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • رنگ کرم موکا ی این کالیته یکی دیگر از محصولات شرکت مطهری است که دارای ترکیب مرغوب و پرطرفدار ۴۵٪ پشم ۵۵٪ ترویرا ست . کالیته 60557 دارای بیست رنگ در طرح سنجاقی است که طیف رنگهای تیره و روشن را پوشش می دهد . رنگهای زیبا و دلنشین این کالیته سلیقه مشکل پسندان را به خوبی پاسخ می دهد .

  2,610,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • این کالیته یکی دیگر از محصولات شرکت مطهری است که دارای ترکیب مرغوب و پرطرفدار ۴۵٪ پشم ۵۵٪ ترویرا ست . کالیته 60557 دارای بیست رنگ در طرح سنجاقی است که طیف رنگهای تیره و روشن را پوشش می دهد . رنگهای زیبا و دلنشین این کالیته سلیقه مشکل پسندان را به خوبی پاسخ می دهد . این محصولات قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی هستند.

  2,610,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • رنگ آبی آسمانی این کالیته یکی دیگر از محصولات شرکت مطهری است که دارای ترکیب مرغوب و پرطرفدار ۴۵٪ پشم ۵۵٪ ترویرا ست . کالیته 60557 دارای بیست رنگ در طرح سنجاقی است که طیف رنگهای تیره و روشن را پوشش می دهد . رنگهای زیبا و دلنشین این کالیته سلیقه مشکل پسندان را به خوبی پاسخ می دهد .

  2,610,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • پارچه فاستونی پشم ترویرا سوزنی جامعه مناسب کت و شلوار و کت و دامن است . رنگ قهوه ای این پارچه برای طرفداران رنگهای گرم جذاب است . رنگهای گرم وسعت رنگی بیشتری دارند و از طرف دیگر رنگهای مهاجمی هستند و بسیار به چشم می ایند . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است .

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • جنس این پارچه پشم ترویرا می باشد که مرغوبترین ترکیب پارچه فاستونی است . وجود ٪۴۵ پشم در بافت این پارچه باعث می شود استحکام و در عین حال برگشت پذیری عالی از چروک و اتوپذیری بالایی داشته باشد . رنگ آبی جذاب این محصول مناسب افراد جوان و باروحیه است .

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • جنس این پارچه پشم ترویرا می باشد که مرغوبترین ترکیب پارچه فاستونی است . وجود ٪۴۵ پشم در بافت این پارچه باعث می شود استحکام و در عین حال برگشت پذیری عالی از چروک و اتوپذیری بالایی داشته باشد .این پارچه در عین لطافت ایست محکمی هنگام دوخت در بدن شما ایجاد می کند که ظاهری چشم نواز به لباس شما می بخشد .

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • جنس این پارچه پشم ترویرا می باشد که مرغوبترین ترکیب پارچه فاستونی است . وجود ٪۴۵ پشم در بافت این پارچه باعث می شود استحکام و در عین حال برگشت پذیری عالی از چروک و اتوپذیری بالایی داشته باشد . رنگ خاکستری نسبتا تیره این محصول انتخابی مناسب برای افراد درشت اندام است چرا که رنگهای تیره فاصله بیشتری با میدان دید دارند و طبیعتا شخص را کوچکتر و ریزتر نشان می...

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • طرح سوزنی این کالیته دارای بافت زیبایی است که در عین سادگی  جلوه رنگ سورمه ای آن را دوچندان می کند . فاستونی پشم ترویرا ی جامعه قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است . انتخاب رنگ با شما در بین بیش از سی رنگ کالیته ۶۰۲۱۶ جامعه .

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • طرح سوزنی این کالیته دارای بافت زیبایی است که در عین سادگی  جلوه رنگ قهوه ای این پارچه را دوچندان می کند . فاستونی پشم ترویرا ی جامعه قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است . انتخاب رنگ با شما در بین بیش از سی رنگ کالیته ۶۰۲۱۶ جامعه .

  2,590,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف