پارچه فاستونی مشکی یک پارچه ی همه کاره است، هم رنگ مورد علاقه ی بسیاری از دامادهای عزیز در مراسم عروسیشان است، هم یکی از رنگهای پرطرفدار لباس‌های رسمی ست و هم مناسب مجالس عزاداری یا ترحیم .

ویژگی‌های یک پارچه فاستونی مشکی خوب

مهم ترین ویژگی یک پارچه ی فاستونی مشکی  خوب، رنگ کاملا مشکی و ثبات رنگ آن است.مسلما به پارچه های مشکی با رنگ به اصطلاح بور یا با ته رنگ قرمز برخورد کرده اید. وقتی به دنبال خرید پارچه ی مشکی هستید حتما به این نکته توجه کنید که پارچه رنگ کاملا مشکی و زنده داشته باشد. پارچه با رنگ مشکی ضعیف جلوه ی لباس شما را خواهد گرفت خصوصا اگر کنار کفش مشکی شما قرار گیرد.

ویژگی مهم دیگری که اشاره کردیم ثبات رنگ پارچه است. رنگ مشکی درمقابل شست و شو آسیب پذیرتر از بقیه ی رنگهاست. اگر الیاف و فینیش پارچه قوی نباشد،. پس از چند بار استفاده و شست و شو یا در معرض نور آفتاب قرار گرفتن، کیفیت رنگ خود را به وضوح از دست خواهد داد.

پارچه های فاستونی تولید کارخانجات معتبر ایرانی مانند مطهری، جامعه و کوکما به علت فرآیند رنگرزی حرفه ای نخ قبل از بافت پارچه و فینیش خوب پارچه ، دوام و ثبات بالا در برابر شست و شو ، فرسایش و استفاده ی مکرر دارند و کیفیت رنگ خود را پس از بارها استفاده و شست و شو حفظ می نمایند.

و در نهایت تول نشدن پارچه خصوصا در پارچه ای که برای شلوار انتخاب می کنید بسیار مهم است و این خصیصه ی بسیار مهمی ست که پارچه های فاستونی مرغوب ایرانی از آن بهره برده اند. تکمیل خوب این پارچه ها هنگام تولید باعث می شود حتی پس از بارها استفاده تول نشوند و کیفیت خود را حفظ کنند .

انواع پارچه فاستونی مشکی

۱-فاستونی ۴۵/۵۵ پشم ترویرا : این ترکیب مرغوب ترین ترکیب پارچه فاستونی مشکی است و مناسب لباس‌های رسمی و مجلسی شماست.

۲-فاستونی ۳۵/۶۵ ترویرا ویسکوز : این ترکیب با دوام بالا و اتو پذیری بسیار خوب مناسب لباس‌های پرکاربرد مثل لباس فرم کارمندان شرکتها و بانک‌هاست.

۳-فاستونی ۶۵/۳۵ پلی استر ویسکوز : این ترکیب با دوام بالا، اتو پذیری عالی و قیمت به صرفه مناسب تولیدکنندگان و سفارش دهندگان انبوه است.

نکاتی برای خرید پارچه فاستونی مشکی

1-   توجه به مواد تشکیل دهنده ی پارچه بسته به نیاز و مورد مصرف و علاقه ی شما ، ترکیبهای پشم ترویرا ، ترویرا ویسکوز یا پلی استر ویسکوز .

2-   وزن یا گرماژ پارچه : پارچه های با گرماژ بالا مناسب فصول سرد سال و گرماژ پایین مناسب فصول گرم سال است . می توانید وزن پارچه ی انتخابی خود را در جدول مشخصات کامل محصولات ما ببینید . پارچه های با وزن حدود 300 گرم چهارفصل هستند . پارچه های فاستونی با وزن 250 تا 300 گرم تابستانه هستند و گرماژ 330 تا 430 مناسب پاییز و زمستانند .

3-   نمره نخ : نمره ی نخ تعیین کننده ی زیردست و گرماژ پارچه است . نخهای با شماره ی بالا مانند 60 ، 70 و 90 پارچه های ظریف مناسب لباس های رسمی یا فصول گرم سال به وجود می آورند و نخهای شماره پایین مانند نخ 40 پارچه های ضخیم مناسب فصول سرد تولید می کنند .

4-   شرکت تولید کننده : در ادامه ی مطلب به شرح این مورد خواهیم پرداخت .

5-   ایستایی خوب هنگام دوخت : ایستایی زیبا و خوب پارچه های فاستونی در عین لطافت آنها از نقاط قوت پارچه های فاستونی ست ، به گالری عکس ما سر بزنید و دوخته شده ی این پارچه ها را ببینید .

6-   نرمی و لطافت : این خصیصه در اثر فنیش خوب پارچه های فاستونی حاصل می شود .

7-   ثبات رنگ : الیاف فاستونی قبل از بافت رنگ می شوند و در مراحل مختلف تکمیل پس از بافت ، به ثبات رنگ بالایی می رسند که مزیت بسیار مهمی ست .

8-   مقاومت پارچه در برابر سایش و تول نشدن : تول نشدن پارچه ، خصوصا برای پارچه ی شلوار که هنگام نشستن و برخاستن زودتر فرسوده می شود بسیار مهم است و نقطه ی قوت مهم دیگر پارچه های فاستونی ست .

9-   اتوپذیری بالا و نگهداری اتو : همه ی ترکیبات پارچه های فاستونی نام برده در بالا از این مهم بهره مندند .

تولید کنندگان پارچه فاستونی مشکی

تولیدکنندگان فاستونی مطرح، باسابقه و خوش فکری در کشور ما وجود دارند که بهتر است آنها را بشناسیم تا هنگام خرید پارچه فاستونی مشکی با دیدن برند آنها روی پارچه، با اطمینان از محصول تولید آنها ، به راحتی خرید کنیم .

شرکت‌های مطهری و جامعه از تولیدکنندگان قدیمی و خوشنام پارچه ی فاستونی در ایران هستند و شرکت کوکما با انتخاب طرحهای جدید و جذاب از بهترین تولید کنندگان فاستونی در کشور عزیزمان است.

رنگ مشکی در واقع از ترکیب تمام رنگها تولید می شود و به معنای دم وجود نور است . رنگ مشکی رنگی خنثی ست و برای توصیف قدرت ، تاریکی و مرگ به کار می رود و مکمل آن رنگ سفید است . رنگ مشکی نماد ثروت ، قدرت ، هوش و درایت ، جدیت ، ناشناخته بودن و عزاداری است .

افرادی که رنگ مشکی یا سیاه را دوست دارند بسیار جدی و محافظه کار هستند و خود را فردی دست نیافتنی  می دانند !افرادی مستقلند و کمتر از دیگران کمک می گیرند ، این افراد بسیار خودخواهند و اعتماد به نفس بالایی دارند ، به راحتی با دیگران ارتباط برقرار نمی کنند و دوستان زیادی ندارند .

امیدواریم دوستان زیادی داشته باشید و شاد خرم باشید حتی وقتی پارچه فاستونی مشکی می پوشید .

پارچه فاستونی مشکی یک پارچه ی همه کاره است، هم رنگ مورد علاقه ی بسیاری از دامادهای عزیز در مراسم عروسیشان است، هم یکی از رنگهای پرطرفدار لباس‌های رسمی ست و هم مناسب مجالس عزاداری یا ترحیم .

ویژگی‌های یک پارچه فاستونی مشکی خوب

مهم ترین ویژگی یک پارچه ی فاستونی مشکی  خوب، رنگ کاملا مشکی و ثبات رنگ آن است.مسلما به پارچه های مشکی با رنگ به اصطلاح بو...

بیشتر

کمتر

مشکی 

 • کالیته 603.98 سفارش اختصاصی بازاربزازی به شرکت مطهری با ترکیب 45% پشم و 55%ترویرا در طرح دیپلمات است . رنگ شماره 21 رنگ مشکی این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی ست . طرحها ی دیپلمات را هم می توانید یه صورت ست کت و شلوار و هم به صورت کت تک یا شلوار تک با لباسهای خود ست کنید .

  2,700,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته دیپلمات جامعه تحت لیسانس هیلد انگلستان دارای رنگهاى دلنشین و جذاب است که قابلیت شستشو با دست و ماشین لباسشویی را دارد . رنگ شماره ى یک آن رنگ مشکی است که همراه طرح دیپلمات شده تا ترکیبی دلنشین ایجاد کند . برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  2,565,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • رنگ ترکیبی طوسی-مشکی این کالیته یکی دیگر از محصولات شرکت مطهری است که دارای ترکیب مرغوب و پرطرفدار ۴۵٪ پشم ۵۵٪ ترویرا ست . کالیته 60557 دارای بیست رنگ در طرح سنجاقی است که طیف رنگهای تیره و روشن را پوشش می دهد .  این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است .برای شستشوی این محصول از آب ۳۰ درجه و شوینده های استاندارد استفاده نمایید .

  2,610,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • طرح ساده ، کیفیت عالی ترکیب پشم ترویرا و رنگ مشکی این شماره از کالیته 52120 جامعه ، مناسب لباسهای رسمی آقایان و کت و دامن یا مانتویی زیبا برای خانمها است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است .

  2,430,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • پارچه فاستونی کوکما با ترکیب 35% ویسکوز و 65% پلی استر از تولیدات کارخانجات کوکماست . کالیته ی 10760.107 کوکما با طرح جودون دارای رنگهای جذابی در طیف مشکی ، سورمه ای ، آبی ، نسکافه ای ، نوک مدادی و  قهوه ای ست . رنگ شماره 1 رنگ مشکی این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است . برای دیدن دیگر رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  1,707,750 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • پارچه فاستونی کوکما با ترکیب 35% ویسکوز و 65% پلی استر از تولیدات کارخانجات کوکماست . کالیته ی 10760.107 کوکما با طرح جودون دارای رنگهای جذابی در طیف مشکی ، سورمه ای ، آبی ، نسکافه ای ، نوک مدادی و قهوه ای ست .رنگ شماره 3 رنگ  قهوه ای این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است . برای دیدن دیگر رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  1,707,750 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • طرح پارچه دیپلمات و ترکیب آن پشم ، ترویرا و از محصولات شرکت جامعه است . این کالیته دارای سه رنگ پر کاربرد است. رنگ شماره 6 رنگ طوسی این کالیته است . برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  2,600,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته 15L فاستونی کوکما تحت لیسانس Berdan ترکیه دارای ترکیب پلی استر و ویسکوز با طرح دیپلمات و بافت کج راه است. این کالیته به علت داشتن خاصیت کشسان مناسب شلوارهای زنانه و استفاده روزمره میباشد. رنگ شماره 1 رنگ مشکی این کالیته است. برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  1,771,000 ریال پارچه کشی
  بیشتر
  پارچه کشی
 • کالیته 16L فاستونی کوکما تحت لیسانس Berdan ترکیه دارای ترکیب پلی استر و ویسکوز ، سابله بافت یا ساتین بافت است. بافت خاص این کالیته و گرماژ بالای آن بسیار مناسب لباسهای پاییز و زمستان خانمها و آقایان است . رنگ شماره 1 رنگ مشکی این کالیته است. برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  1,748,000 ریال پارچه کشی
  بیشتر
  پارچه کشی
 • طرح پارچه دیپلمات و ترکیب آن پشم ، ترویرا و از محصولات شرکت جامعه است . این کالیته دارای سه رنگ پر کاربرد است. رنگ شماره 2 رنگ مشکی این کالیته است . برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  2,600,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • کالیته ی 605.142 مطهری از ترکیب مرغوب 45% پشم ، 55% ترویرا بهره می برد . بافت جودون این کالیته و تنوع رنگی زیبا و شاداب آن غیر از لباسهای مردانه مناسب کت و دامن و مانتوهای خانم ها نیز هست . رنگ شماره 12 رنگ نوک مدادی این کالیته است . برای دیدن رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  2,415,000 ریال موجود
  بیشتر
  موجود
 • پارچه فاستونی کوکما با ترکیب 35% ویسکوز و 65% پلی استر از تولیدات کارخانجات کوکماست . کالیته ی 10760.104 کوکما با طرح جودون دارای رنگهای جذابی در طیف خاکستری و سورمه ای ست .رنگ شماره ی 1 رنگ مشکی این کالیته است . این محصول قابل شستشو با دست و ماشین لباسشویی است . برای دیدن دیگر رنگهای این کالیته اینجا کلیک کنید .

  1,707,750 ریال موجود
  بیشتر
  موجود

لیست مقایسه محصولات

انصراف